Komentarz do Ewangelii

Archiwalia

Your IP: 114.119.153.97
2020-10-26 03:38

Dzisiaj 14 sierpnia obchodzimy w liturgii wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym dniu pragnę z radością poinformować, że 4 sierpnia udało mi się zakończyć plan pozyskania Relikwii naszych Świętych Patronów. W ubiegłym roku wprowadziliśmy do naszego kościoła Relikwie Patrona naszej Parafii Św. Ignacego Loyoli, a w lipcu w roku 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II odebrałem w Krakowem Relikwie Ojca Świętego dla naszej Parafii. Dziś we wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego informuję, że 4 sierpnia w Niepokalanowie podczas Mszy Św. w Bazylice NMP, odebrałem dla naszej wspólnoty ostatnie z planowanych Relikwii, Relikwie naszego Rodaka, Męczennika obozu koncentracyjnego w Auschwitz, który oddał swoje życie ratując współwięźnia - Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W czwartek 23 lipca 2020 r. w Krakowie

z rąk Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza

odebrałem dla naszej Parafii relikwie Św. Jana Pawła II

są to Relikwie I stopnia, Relikwie z krwi

"Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje" na to wezwanie Pana Jezusa w niedzielę 7 czerwca 2020 r. po raz pierwszy w swoim życiu odpowiedzieli:

Maja Lisiecka, Marta Nawrocka, Anna Siekacz, Zuzia Rygielska, Błażej Modrzejewski, Czarek Nawrocki i Mikołaj Siekacz.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy miłości do Pana Jezusa Eucharystycznego w całym ich życiu.